Tyto webové stránky jsou pro Vaše děti.

Přál bych si, aby mi býval někdo řekl, že nemusím chodit do školy. Že mám jiné, mnohem lepší možnosti. [...] Ušetřil by mi spoustu času, nudy, stresu. [...] Tyto stránky jsem vytvořil, aby se mladí lidé v České republice dověděli to, co bych si přál před lety vědět.

Tyto stránky jsou z velké části inspirovány knihou Teenage Liberation Handbook od Grace Llewellyn.

Když budete chtít, můžete vašemu dítěti pravděpodobně zakázat odejít ze školy. Doufám ale, že budete respektovat jeho rozhodnutí.

Důvěřujte.

Pravděpodobně vám záleží na vašem dítěti.

Možná máte starosti:

• Jak zvládnu učení svého dítěte doma?
  • Co když bude jenom sedět doma a hrát počítačové hry?
  • Co když ho nic nebaví?
  • Co když se nic nenaučí?
  • Co když se nebude schopná o sebe postarat?
  • [...grace chapter on perhaps delicate parental issue]

Vaše dítě od vás potřebuje

• důvěru, zejména důvěru, že se dokáže rozhodovat, co je pro něj nejlepší.
  • rodičovství
  • lásku
  • stabilitu
  • Když odejde ze školy, bude potřebovat čas na přechod, na odpočinek od školy, na odkrytí toho, co mu dává smysl.

Spojte se s jinými rodiči.

Změní vám to život

Vztahy v rodině se prohloubí. Budete mít víc času jeden pro druhého. Nebudete muset své dítě nutit. [...]

Možná si sami projdete obdobím deprese, zlosti, hořkosti, že jste museli strávit tolik času ve škole, a váš potomek nemusí.

Česky

Anglicky